Skoči na glavno vsebino

OŠ Franja Malgaja Šentjur

OŠ Franja Malgaja Šentjur

OŠ Franja Malgaja Šentjur

Učenci podaljšanega bivanja zaželeli srečo paraolimpioniku Henriku Planku na poti v Pariz

Slovenski paraolimpijski komite je v sodelovanju z našo šolo predstavil udeleženca paraolimpijskih iger v Parizu letos, domačina in nekdanjega učenca naše šole Henrika Planka.

Učenci podaljšanega bivanja so udeležencu treh paraolimpijskih iger postavili veliko zanimivih vprašanj in mu zaželeli odličen met diska na njegovih že četrtih igrah, ki bodo potekale med 28. avgustom in 10. septembrom v Parizu. 

Henrik Plank pa je našim učencem opisal svojo športno in življenjsko pot, katere šolske predmete je imel kot učenec najraje, kaj vse je treniral in kako se mu je pripetila poškodba, zaradi katere je danes na invalidskem vozičku. Pri tem jim je tudi pojasnil, kako pomembne so odločitve, ki jih sprejemamo v življenju in da se je po padcih potrebno znati pobrati. 

Dogodek je povezovala paraolimpijka Mateja Pintar, nosilka mnogih odličij z največjih svetovnih tekmovanj v namiznem tenisu. Podporo našemu atletu pa sta podala tudi podžupanja Silva Koželj in ravnatelj Jure Radišek.  

Več o dogodku si preberite v objavi na strani Zveze za šport invalidov Slovenije.

Henrik, želimo ti srečno in uspešno v Parizu!

 

Dostopnost