PRIREDITEV OB DNEVU UPORA PROTI OKUPATORJU

“Svoboda je bela ptica, ki se rodi z jutrom. Njena krila se dotikajo najvišjih zvezd in njen dom je brezmejnost.”

Danes je praznik temeljnih vrednot, svobode, poguma, iznajdljivosti in kulture. V čast prazniku je v sredo, 24. 4. 2024, ob 18. uri v Ipavčevem kulturnem domu potekala prireditev. Slavnostni govor je imel g. Alojz Šteiner, slovenski generalmajor. Ta je vsem prisotnim s prazničnim govorom in utrinki iz zgodovine NOB ob

udil spomine, zakaj praznujemo ta praznik. Zbrane je nagovoril tudi predsednik združenja borcev g. Ivan Dvoršek.

Prireditev so popestrili mnogi nastopajoči: Ženski pevski zbor skladateljev Ipavcev, učenci Glasbene šole, pesnica Ivanka Uduč ter sekstet Policijskega orkestra in Primož Pečar. Z recitali, petjem in zvoki so program obogatili tudi učenci naše šole.

S ponosom dajemo in vlagamo v svojo domovino. In prav je tako. Zgodovine ne smemo pozabiti, lahko jo častimo in se je spominjamo, ne smemo pa se je oklepati. S pogledom moramo biti usmerjeni v prihodnost, v naše mlade in v spremembe, ki nam omogočajo razvoj.

Vsem učencem še enkrat čestitava za suveren nastop.

Mentorici Jožica Preložnik in Tanja Kovačič