Šolski parlament 2023/24

Tudi v tem šolskem letu je tema otroškega parlamenta Mladi in duševno zdravje otrok. V tem šolskem letu smo več pozornosti namenili pogovoru o stresu ter spoznavali različne tehnike sproščanja.
Na šolskem parlamentu so učenci poročali o delu na razrednih urah. Seveda je pogovor tekel o stresu; večina učencem je stresno pridobivanje ocen ter prenatrpani popoldanski urniki (veliko dejavnosti).
Ob odlomkih iz literature smo se dotaknili tem kot so predsodki in stereotipi, nesprejemanje v skupino ter razne oblike nasilja.
Medobčinskega otroškega parlamenta so se udeležili 4 učenci centralne in 2 učenca podružnične šole. Učenci predstavili delo po šolah ter se z gosti, psihologinjama Tadejo Batagelj in Adelo Vlašič Tovornik ter delovnim terapevtom Janom Čatrom, pogovarjali o duševnem zdravju, vplivih okolja na duševno zdravje, samopodobi, virih moči.

Več o šolskem parlamentu: http://osfm-splet.splet.arnes.si/?page_id=13433

Jožica Novak,