Obveščamo vas, da je Vlada RS, dne 18. 9. 2020 z odlokom sprejela določilo o obveznem nošenju mask za učencev od 7. do 9. razreda in za vse zaposlene tudi med poukom, kjer ni mogoče zagotoviti zadostne medsebojne razdalje vsaj 1,5 m med učenci in 2 m med učenci in učiteljem. Izjema je pouk športa. Odlok velja od 21. 9. 2020 do preklica.

Šola je odlok pravno-formalno dolžna izvajati, ne glede na naše osebno mnenje ali prepričanje, da je odlok ostro posegel v vzgojno-izobraževalni proces in da bi ga bilo smiselno še enkrat preučiti s strani ustrezne stroke. Seveda pa se zavedamo tudi dejstva, da imamo v danem trenutku za zaščito pred okužbami na razpolago poleg mask le dosledno osebno higieno rok, zadostno medsebojno razdaljo, ki je v šoli žal ne moremo dosledno izvajati, ter da v šolo vstopamo izključno zdravi in nikakor ne z znaki prehlada.

Od 21. 9. 2020 prosimo vse starše, da v šolo ne vstopajo brez predhodne najave. To velja tudi za starše prvošolcev. V kolikor se kje “zatakne”, pa jim bomo pri tem pomagali učitelji.

Kot strokovnjaki v šolstvu se moramo zavzemati tako za izvedbo celotnega programa v šolah, kot za upoštevanje priporočil za preprečitev okužbe s COVID-19. Zato smo v položaju, ko moramo dnevno sprejemati zahtevne odločitve. Seveda je na prvem mestu zdravje otrok in preprečevanje okužbe.

Lepo vas pozdravljam,

Mag. Jure Radišek, ravnatelj